0112000A-P6X12
PSA Sheets: PS11 Silicon Carbide Wet/Dry, 2000 Grit, A-Wt Paper, 6"x 12"
https://www.klingspor.com/web/image/product.template/153868/image_1920?unique=29c430b
Not Available For Sale
/ Box of 50
  • Width
  • Length
  • Material Application
  • Special Feature
This combination does not exist.
Item Sold 50 Per Box or Pack
Item Number
0112000A-P6X12
Description
Product Details
Backing master Paper Material
Backing detail PSA, A-Weight Paper
Material PS 11
Grain Silicon Carbide
Bond Resin
Coating type Closed
Application Glass, Stone, Paint and Plasti
Special Feature Waterproof
Grit Size 2000
Width 6
Length 12
Specifications
Main
Backing Paper
Backing Attachment PSA (Pressure Sensitive Adhesive)
Backing Weight A-Weight
Grit 2000
Grain Silicon Carbide
Material PS 11
Color Black
Coating Closed
Bond Resin
Hole Pattern No Hole
Dimensions
Width 6 in.
Length 12 in.