0330120C-P9X11
PSA Sheets: PS33 Stearated A/O, 120 Grit, C-Wt Paper, 9"x 11"
https://www.klingspor.com/web/image/product.template/213980/image_1920?unique=eba63a6
Not Available For Sale
/ Box of 50
  • Width
  • Length
  • Material Application
  • Special Feature
This combination does not exist.
Item Sold 50 Per Box or Pack
Item Number
0330120C-P9X11
Description
Product Details
Backing master Paper Material
Backing detail PSA, C-Weight Paper
Material PS 33
Grain Aluminum Oxide
Bond Resin
Coating type Semi-Open
Application Bare wood & metal; A/B; primer
Special Feature Stearated to retard loading
Grit Size 120
Width 9
Length 11
Specifications
Main
Backing Paper
Backing Attachment PSA (Pressure Sensitive Adhesive)
Backing Weight C-Weight
Grit 120
Grain Aluminum Oxide
Material PS 33
Color Beige
Dimensions
Width 9 in.
Length 11 in.