3120150JF-S13X43
Plain Sheets: LS312 Lubricated A/O, 150 Grit, J-Flex Cloth, 13"x 43"
https://www.klingspor.com/web/image/product.template/154614/image_1920?unique=0fb235b
Not Available For Sale
/ Box of 5
  • Width
  • Length
  • Material Application
  • Special Feature
This combination does not exist.
Item Sold 5 Per Box or Pack
Item Number
3120150JF-S13X43
Description
Product Details
Backing master Cloth
Backing detail JF-Weight
Material LS 312
Grain Aluminum Oxide
Bond Resin
Coating type Semi-Open
Application Soft and/or Heat Sensitive Met
Special Feature Multibond Lube for cooling; Fl
Grit Size 150
Width 13
Length 43
Specifications
Main
Backing Cloth
Backing Attachment Plain
Backing Weight J-Flex Weight
Grit 150
Grain Aluminum Oxide
Material LS 312
Color Yellow
Dimensions
Width 13 in.
Length 43 in.