3120320JF-S2X12
Plain Sheets: LS312 Lubricated A/O, 320 Grit, J-Flex Cloth, 2"x 12"
https://www.klingspor.com/web/image/product.template/153936/image_1920?unique=bc6c9b6
Not Available For Sale
/ Box of 50
  • Width
  • Length
  • Material Application
  • Special Feature
This combination does not exist.
Item Sold 50 Per Box or Pack
Item Number
3120320JF-S2X12
Description
Product Details
Backing master Cloth
Backing detail JF-Weight
Material LS 312
Grain Aluminum Oxide
Bond Resin
Coating type Semi-Open
Application Soft and/or Heat Sensitive Met
Special Feature Multibond Lube for cooling; Fl
Grit Size 320
Width 2
Length 12
Specifications
Main
Backing Cloth
Backing Attachment Plain
Backing Weight J-Flex Weight
Grit 320
Grain Aluminum Oxide
Material LS 312
Color Yellow
Dimensions
Width 2 in.
Length 12 in.