PS35DR120W-1270N
PSA Disc Roll: 5", PS35 Stearated S/C, 120 Grit, B-Wt Paper, No Liner, 100/Roll
https://www.klingspor.com/web/image/product.template/154945/image_1920?unique=2135c4f
Not Available For Sale
/ EA
This combination does not exist.
EA
Item Sold 1 Per Box or Pack
Item Number
PS35DR120W-1270N
Description
Product Details
Backing master Paper
Backing detail PSA, B-Weight
Material PS 35W
Grain Silicon Carbide
Bond Resin/Glue
Coating type Semi-Open
Disk Hole Pattern No
Application Primer, paint, bare metal, rus
Special Feature Stearated to retard loading /l
Grit Size 120
Width 5
Specifications
Main
Backing Paper
Backing Attachment PSA (Pressure Sensitive Adhesive)
Backing Weight B-Weight
Grit 120
Grain Silicon Carbide
Material PS 35
Color Off-white
Coating Open
Bond Resin
Hole Pattern No Hole
Dimensions
Width 5 in.