0330320N-P9X11
PSA Sheets: PS33 Stearated A/O, 320 Grit, N 9"x 11"
https://www.klingspor.com/web/image/product.template/168073/image_1920?unique=ac8ce85
Not Available For Sale
/ Box of 5
  • Width
  • Length
  • Material Application
  • Special Feature
This combination does not exist.
Item Sold 5 Per Box or Pack
Item Number
0330320N-P9X11
Description
Product Details
Backing master Paper
Backing detail PSA, B-Weight
Material PS 33
Grain Aluminum Oxide
Bond Resin
Coating type Semi-Closed
Application Wood, metal, solid surface, pl
Special Feature Stearated to retard loading
Grit Size 320
Width 9
Length 11
Specifications
Main
Backing Paper
Backing Attachment PSA (Pressure Sensitive Adhesive)
Backing Weight B-Weight
Grit 320
Grain Aluminum Oxide
Material PS 33
Color Beige
Dimensions
Width 9 in.
Length 11 in.